Sepetim

Kargo ve Teslimat ve İade Bilgileri

Kargo ve Teslimat ve İade Bilgileri

Kargo ve Teslimat ve İade Bilgileri

Yaptığınız alışverişlerde iyi niyet kurallarına uyduğunuz sürece her türlü maddi ve manevi hakkınız TDH güvencesi altındadır. Sitemizde satış yapan mağazalarla sıkıntı yaşamanız halinde, tüm maddi sorunlarınız öncelikle ve derhal TDH tarafından tazmin edilir daha sonra ilgili mağazanın sitemizle ilişiği kesilir. Unutulan kavramlar: Saygı, sevgi, görgü, anlayış, bilgelik, özür dileyebilme, hatasını kabul edebilme ve DÜRÜSTLÜK bizim için her şeyden değerlidir...

TDH İPEK YOLU’ndaki mağazalar, hem Türkiye içerisine hem de yurt dışına gönderim yapmaktadır. Hatta bütün Türk ülkelerinden mağazalar diğer ülkelere gönderim yapacaklardır. Kargo ücreti uluslararası UPS taşıma sistemiyle, PTT, DHL, Yurtiçi ve Aras Kargo ile sağlanmaktadır. Ürün sayfanızda tahmini kargo ücretini görebilirsiniz ancak özellikle uluslararası gönderimlerde gönderim yapacak olan mağazaya sitemiz üzerinden ileti göndererek kesin kargo ücretini öğrenmenizde yarar vardır.

Sitemizde Türkiye içinden ve yurt dışından mağazalar bulunmaktadır. Bu nedenle taksit seçenekleri ülkeye göre değişmektedir. Türkiye içerisindeki çoğu mağazamız 6-9 taksitle satış yapabilmektedir. Avrupa'da Klarna ve Sofort kullanan üyelerimiz 2-4 taksit ödeme seçeneğine sahip olmakta.

Bu nedenlerle, aklınıza takılan konuları ilgili mağazaya sormanızda yarar vardır. Satıcı mağazanın adına tıklayınız, açılan sayfada mağaza ile kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Saygılarımızla...

TDH İPEK YOLU

 

Temel ilkemiz: Mutlu müşteri, dostça alışveriş, saygılı iletişim…

Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri aynı gün içinde kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz.

Türkiye İçi: Türkiye içerisinde ürün teslimat süresi ortalama 3 iş günüdür. Temin edilmesi zor ürünlerde bu süre bir haftaya kadar çıkabilir. Böyle bir durum olduğunda mutlaka size bildirimde bulunacağız.

Türkiye-Yurt Dışı Genel: Yurt dışı teslimat süreleri, bulunduğunuz ülkeye göre 3-20 gün arasında sürebilir.

Türk dünyası Ülkeleri Genel: Türk dünyası ülkelerine yapılan gönderimler 7-14 gün arasında teslim edilmektedir.

Türkiye-Avrupa: Avrupa ülkelerine teslim süresi ortalama 3-10 gündür.

İsviçre, Almanya, Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa İçi: İsviçre, Almanya, Hollanda, Belçika, İngiltere ya da Fransa’da oturuyorsanız, bu ülkelerin içinde bulunan şirketlerden ya da temsilciliklerimizden sipariş verdiğinizde; eğer aynı ülke içindeyseniz ürününüz 3 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Bu ülkeler arasında bir sipariş verirseniz ürününüz en geç 7 gün içerisinde elinizde olacaktır.

Avrupa-Türkiye: Avrupa’dan Türkiye’ye verdiğiniz siparişler ortalama 3-10 gün içinde elinizde olacaktır.

Avrupa-Asya: Avrupa’dan Asya’ya verdiğiniz siparişler ortalama 7-21 gün içinde elinizde olacaktır.

Asya-Avrupa: Asya’dan Avrupa’ya verdiğiniz siparişler ortalama 7-21 gün içinde elinizde olacaktır.

Asya-Türkiye: Asya’dan Türkiye’ye verdiğiniz siparişler ortalama 15 gün içinde elinizde olacaktır.

Türkiye-Amerika: Amerika’ya gönderimler 15-20 günü bulabilmektedir.

Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir. 

 

Kargo İade Koşulları

A)     Aynı ülke içerisindeki iade talepleriniz bir kereye mahsus ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ürün değişiminde ise yeni ürünün kargo ücreti alıcıya ait olacaktır. Aldığınız üründe hasar, yırtık, ambalajda eksiklik ya da kusur olmadığı takdirde ve İADESİ MÜMKÜN OLMAYAN ÜRÜN TÜRLERİ’nden olmaması koşuluyla faturayı ürünle birlikte göndererek iade işleminizi yapabilirsiniz.

1)      Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için; satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,

 

2)      Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,

 

3)      Varsa hediye olarak verilen, promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.

 

4)      Ürünler faturanızla birlikte bize gönderilmelidir.

 

5)      TDH, mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

 

6)      Cayma hakkının geçerli olmadığı ürün tiplerinden biri, "Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerdir. (İç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık, epilatör, tıraş makineleri vb.) "

7)      Ürün değişimi yapmak istediğinizde yeni ürünün kargo bedeli alıcı tarafından ödenecektir.

8)      Ürün, kargo şirketi tarafından alıcının adresine bırakıldıktan sonra ya da alıcının evde olmaması nedeniyle ürünün kargo şirketinde beklemesi durumunda ve sonrasında, alıcı ürüne sahip çıkmadığı takdirde kargo şirketi tarafından bize iade edilen ürünler kesinlikle tekrar gönderilmez. Alıcıların mutlaka ürün takiplerinde özenli olması beklenmektedir.

B) Farklı ülkelerden (ülkeler arası) yapılan siparişlerde aşırı yüksek kargo maliyetleri nedeniyle kesinlikle iade ya da değişim yapılamamaktadır.

 

HATIRLATMALAR

Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz. 

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 2 (iki) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. 

Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Ayrıca kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.

 

Ödeme Takibi 

Söz konusu sistem herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir. 

Belirtilen adreste herhangi bir hata olması durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren kişi ile bağlantı kurulmaktadır.

Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyit edilmektedir. Lütfen eposta adresinizi doğru yazınız.

Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz olduğu unutulmamalıdır. 

 

 Lütfen dikkat ediniz!

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir. 

Ürün hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanağı en kısa zamanda mail adresimize bildiriniz. 

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacağız.

Bu e-posta içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklarsanız ürün ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz.

Saygı ve sevgilerimizle.

TDH İpek Yolu

İADE SÜRECİ

Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?

• İade adımları:

1. TDH İPEK YOLU ve mobil uygulamalarda yer alan "Hesabım" bölümünden “Siparişlerim'e“ gidin.

2. “Detaylar” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.

3. "Kolay İade Talebi Oluştur" butonuna basın.

4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.

5. Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın. İade kargo kodunuza "Siparişlerim" sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.

6. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir teslimat için iade kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.)

• Faturanız yoksa aşağıdaki bilgileri boş bir kağıda yazıp iade paketinin içine koyup iadenizi yapabilirsiniz.

·         Ad Soyad:

·         Sipariş No:

·         İade Nedeni:

7. Paketi iade kargo koduyla birlikte seçtiğiniz kargoya 7 gün içinde teslim edin. Kodu vermeniz yeterlidir, ayrıca bir İade adresi belirtmeniz gerekmez. 7 günü geçirdiğiniz durumda yeniden iade kargo kodu almalısınız.

 

İade politikanız nedir?

• İade süresi ürün elinize ulaştığından itibaren 15 gündür.

 

• Ürünlerinizi ÜCRETSİZ iade edebilmek için iade kargo kodu almanız gerekir. İade kargo kodu almak için “Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?” sorusundaki adımları takip edin.

 

• Ürünlerinizi iade adımında gösterilen kargo firması ile iade edebilirsiniz.

 

• Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

 

• Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.),

o Ambalajı açılmamış

o Denenmemiş

o Bozulmamış

o Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

•Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

 

• Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga), set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünler; yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır.

 

• Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde TDH İPEK YOLU internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.

 

• Finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olan ve satıcının kontrolünde olmayan, fiyatı değişiklik gösteren mal veya hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz.

 

 

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

• İadelerinizi kolay iade adımında belirtilen kargo firması ile ÜCRETSİZ gönderebilirsiniz.

 

• Kargonuzu teslim ederken iade kargo kodunu belirtmeyi unutmayın.

 

İade kargo kodu almak için “Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?” sorusundaki adımları takip edin.

 

İPUCU:

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

• Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

 

• Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)

·         Ambalajı açılmamış

·         Denenmemiş

·         Bozulmamış

·         Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

• Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi elektronik kategorisinden kurulum gerektiren ürünler yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır.

 

• Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

 

İade/iptal ettiğim ürünün ücret iadesi ne zaman yapılacak?

• İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:

·         Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

·         Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 iş günü içerisinde iade süreci tamamlanır.

·         Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

 

• İadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir.

 

• Bu mesajı aldıysanız bankanıza TDH İPEK YOLU tarafından ücret iadesi yapılmış demektir.

 

• "Hesabım" bölümünde yer alan “Siparişlerim“ sekmesindeki referans numaranızla bankanızdan iade kontrolü yapabilirsiniz.

 

• İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.

 

• TDH İPEK YOLU taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örn: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.

 

İPUCU:

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

 

15 günlük iade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim?

• Ne yazık ki hayır. Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür.

 

•15 günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.

 

Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?

• İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.

 

• İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır.

 

İPUCU:

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

 

Kargo firması iade gönderimi almaya gelmedi, ne yapabilirim?

TDH İPEK YOLU veya mobil uygulamalar üzerinden iade kargo kodu aldıktan sonra belirtilen kargo firmasına göre aşağıdaki numaraları arayarak adresinize kurye talep edebilirsiniz;

a. Aras Kargo için 444 25 52

b. Ceva Lojistik için 0216 633 44 44

c. Horoz Lojistik için 0850 202 33 50

d. MNG Kargo için 444 06 06

e. Sürat Kargo için 0850 202 02 02

f. Ups Kargo için 0850 255 00 66

g. Yurtiçi Kargo için 444 99 99

 

Kargo firmaları kurye operasyonunu günlük olarak düzenlemekte olup, ürün gönderim işlemleriniz için günlük olarak kurye talebi iletmeniz gerekiyor.

Kargo firmasına kurye talebi ilettiniz ve kargo firması iadenizi almaya gelmediyse, bir sonraki gün tekrar talep iletmelisiniz.

Yukarıdaki adımları takip ederken yaşadığınız bir sorun olursa yardım sayfamızın altında yer alan “Canlı Yardım” alanından bize ulaşarak destek alabilirsiniz.

 

Kargo ve Teslimat ve İade Bilgileri

Kargo ve Teslimat ve İade Bilgileri

Kobidirekt C2C E-ticaret İle Hazırlanmıştır